Kontakt
Vleky
Sjezdovky
Co vše u nás najdete
Kde nás najdete
Vedoucí a zodpovědná osoba v jednom je
František SOLDÁT
Logo
KONTAKT
tel/fax : 483 38 30 52
mobil : 604 77 66 52
e-mail :


Zpět
PanoramaMapa


Náš areál je v nadmořské výšce 550 m.n.m. Máme zde tři vleky:

1. TLV 12 -
délka 600 m, převýšení 120 m. Jedná se o vlek s jednomístnými teleskopickými unašeči. Přepravní kapacita 930 osob/hod. V roce 1999 proběhla celková rekonstrukce. Mimo jiné se měnila převodovka a motor, stávající výkon je 35 kW, obojí je firmy NORD. Přidávaly se také teleskopické unašeče, na dnešní počet 100 ks. Tím vzrostla přepravní kapacita z původních 400 osob/hod. na stávajících 900 osob/hod. Vlek je vybaven plynulou elektronickou regulací rychlosti a el. magnetickou brzdou.


2. Tatrapoma P -
délka 260 m, převýšení 50 m. Opět vlek s jednomístnými teleskopickými unašeči. Přepravní kapacita 350/500 osob/hod. Vhledem k možnosti volby dvou rychlostí vleku (po dohodě s vlekařem) a poloviční délce unašečů je zvláště vhodný pro začínající lyžaře, ale ani pokročilí jistě nepohrdnou...


3. Provazový lyžařský vlek - délka 100 m, převýšení 10 m. Jedná se o "nekonečné" lano. Tento vlek funguje jak pro veřejnost tak i pro školičku lyžování.


ZpětSjezdovky


Zpět
Co vše u nás najdete? Především příjemnou obsluhu (pány asi zklameme, ženy ve svém kolektivu nemáme) a rozhodně zajímavé ceny za pěkné svezení!
Samozřejmě zde nechybí potřebný bufík, bezplatné WC, půjčovna výzbroje a samoobslužný SKI servis.

Svah je pravidelně upravován sněžným pásovým vozidlem LAVINA PH 1400D a pro večerní lyžování je plně osvětlen.

Dále Vám můžeme nabídnout ŠKOLIČKU LYŽOVÁNÍ, kterou vede trenér II. třídy, bývalý reprezentant a mistr republiky p. Jirka Tacinec. Objednávat se můžete přímo na sjezdovce nebo na 483 395 438, ale to až po 19-té hodině.

Samozřejmě je zajištěna kvalitní první pomoc (skútr, moderní vakuové dlahy, kanadské sáně). Jsme spojeni s horskou službou a v případě nutnosti zde přistane i letecká záchranná služba.


Lyžařský areál PARLAMENT najdete v Desné v Jizerských horách.

Desná leží na trase Praha - Jablonec nad Nisou (nebo Turnov) - Tanvald - Harrachov, asi 2 km
za Tanvaldem.
Pokud k nám pojedete autobusem, vystupte na zastávce DESNÁ - KŘIŽOVATKA, vlaková zastávka je DESNÁ.

Jak k nám:

V Desné můžete zaparkovat (ZDARMA) u hasičské zbrojnice a kopec před Vámi jsme my! Z tohoto parkoviště to už je jen cca 200 metrů. Cesta je značená, takže určitě nezabloudíte!!! A i kdyby, tak je u nás moc pěkné okolí...
Druhá možnost je zaparkovat na parkovišti na konci vleku. Sem se dostanete, když projedete Desnou směrem na Harrachov a na jediné křižovatce pojedete rovně (směr Harrachov). Po 100m odbočíte vpravo (směr Pustiny). Po 1 km jízdy dojedete k parkovišti.

Také nás najdete ZDE